Więź daje siłę. Emocjonalne bezpieczeństwo na dobry początek [Biblioteczka]

więź daje siłę opinie

„Więź daje siłę. Emocjonalne bezpieczeństwo na dobry początek” E. Kirkilionis to książka skierowana do wszystkich rodziców, chcących świadomie budować pozytywną relację w rodzinie. Jest utrzymana w duchu bliskościowego rodzicielstwa i poparta licznymi badaniami naukowymi.

Czas na premierę i pierwszy wpis mojego zaczytanego męża. Podczas, gdy ja szlifowałam graficznie ten wpis on leżał … i czytał ♥ Tata P będzie pisać recenzje i opisy książek doProjektu Biblioteczka. Możecie go też śledzić pod tagiem #tata czyta 

Robi nam się blogowy nepotyzm , a mam jeszcze 4 braci !

„Więź daje siłę. Emocjonalne bezpieczeństwo na dobry początek”  była to jedna z pierwszych książek dla rodziców, które przeczytałem. Dowiadujemy się z niej jak naukowcy tłumaczą pojęcie więzi. Jak ona powstaje, ale przede wszystkim jak ją odpowiednio wzmacniać i pielęgnować już od pierwszych chwil po przyjściu dziecka na świat. Skupia się przede wszystkim na okresie od narodzin do pierwszych urodzin, ale z nabytej wiedzy będziemy mogli korzystać i czerpać przez całe życie.

Na przykładzie społeczeństw tradycyjnych (bez dostępu do cudów techniki, mass mediów) obala mity i częste, błędne przekonania odnośnie „odpowiedniego” sposobu wychowania dzieci. To książka o bliskościowym rodzicielstwie. O tym, że warto zaufać sobie i postępować, tak jak nam podpowiada serce.

Uważam, że ten tytuł jest odpowiedni  dla rodziców którzy czują, że intuicyjne, bliskościowe rodzicielstwo jest tym, czego nasze pociechy rzeczywiście potrzebują. To książka dla rodziców, którzy chcą zgłębiać tą wiedzę i czerpać z niej, aby stworzyć rodzinę pełną ciepła i zrozumienia, a także wrażliwą na potrzeby innych.  Ta lektura przekona Cię, że podążasz w dobrym kierunku odpowiadając na wszystkie potrzeby swojego dziecka. Wasza mocna, oparta na miłości i zaufaniu więź będzie na to cudownym dowodem!

Rodzicom którzy lubią opierać swoje decyzje na sprawdzonych dowodach spodoba się to, że w książce jest przytoczonych wiele badań naukowych Ścisłe umysły znajdą też ciekawostki genetyczne i ewolucyjne. To książka zarówno dla młodych jak i doświadczonych rodziców.


Opis z okładki

Wszystko co trzeba wiedzieć o biologicznych podstawach więzi z dzieckiem
Współcześni rodzice są przekonani o tym, że najlepszą drogą do wychowania szczęśliwego i samodzielnego dziecka jest trwała i mocna relacja z nim.

Jak ją budować bez przeszkód, skoro zewsząd napływają sprzeczne przekazy dotyczące opieki nad dzieckiem, a rodzice napotykają na brak wsparcia ze strony otoczenia i stres?

Evelin Kirkilionis, doktor biologii i badaczka rozwoju człowieka przedstawia udowodnioną naukowo teorię, według której wszyscy rodzice wyposażeni są w „intuicyjny program rodzicielski”, który idealnie współgra z biologicznymi potrzebami dziecka.

Z tej książki dowiesz się między innymi:

  • jak biologia wspiera budowanie poczucia emocjonalnego bezpieczeństwa,
  • jak na rzwój dziecka wpływa fizyczny dystans i przedwczesne usamodzielnianie
  • dlaczego tak ważne jest właściwe odpowiadanie na sygnały dziecka,
  • jaki wpływ ma udana więź z rodzicem na późniejsze kompetencje społeczne dziecka

„Więź daje siłę” przedstawia klucz do zrozumienia potrzeb małego dziecka, także tego najbardziej wymagającego, i pomaga rodzicom zbudować z nim trwałą i ufną więź od samego początku.

 

Dodaj komentarz