„Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt” [Biblioteczka]

pierwsza pomoc dla dzieci

„Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. 30 nagłych wypadków od A do Z” to moim zdaniem pozycja, która powinna znaleźć się w każdym domu. To nie do końca książka w typowej postaci. To raczej karty z jasnymi wskazówkami jak postępować w przypadku sytuacji w których udzielnie pierwszej pomocy jest konieczne

Większości z nas, czy tego chcemy czy nie zdarzy się sytuacja, w której będziemy musieli udzielić pierwszej pomocy naszemu dziecku. Ja lubię dmuchać na zimne  i zaopatrzyłam się w „Pierwszą pomoc dla dzieci i niemowląt. 30 nagłych wypadków od A do Z” jeszcze będąc w ciąży. Pierwsza pomoc od początku była dla mnie kluczowa. Być może dlatego, że sama mam 5 młodszego rodzeństwa i wiem jak często taka pomoc była potrzebna. Jak ważna była wtedy szybka reakcja moich rodziców. Mój tata zawsze (przynajmniej tak to pamiętam) umiał zachować zimną krew, kiedy coś się działo – nawet w przypadkach złamań z przemieszczeniem, czy sytuacjach poważnych urazów kiedy krew lała się strumieniami. To on opatrywał rany czy usztywniał złamane kończyny i wiózł nas do szpitala.

Wszystkim zainteresowanym tematem pierwszej pomocy polecam „Pierwszą pomoc dla dzieci i niemowląt. 30 nagłych wypadków od A do Z”. Poradnik składa się z 30 usztywnianych kart na których omówione są najczęstsze sytuacje, z którymi może spotkać się rodzic. Karty są one ułożone alfabetycznie więc łatwo  znaleźć informacje, które są nam potrzebne. Każda karta omawia osobny wypadek/uraz. Wierzchnia część karty to instrukcja pierwszej pomocy, która mówi nam krok po kroku co należy zrobić. Z drugiej strony karty (z tyłu) mamy dodatkowe informacje z którymi, możemy się zapoznać tuż po udzieleniu  pomocy. Ja chwalę sobie ten poradnik za przejrzystość i łatwość w obsłudze. Informacje są krótkie, jasne i bez zbędnych opisów. Nie musicie przedzierać się przez mnóstwo tekstu, aby dowiedzieć się jak pierwsza pomoc ma zostać udzielona. Obrazki wszystko ułatwiają. Duży plus za zamontowanie kart na spirali! Pomaga to w tym, że otwieramy poradnik na stronie która nas interesuje i nic nam się nie zamknie. Możemy go również postawić  pionowo (jak np. kalendarz) co ułatwi nam jednoczesne korzystanie z instrukcji i udzielanie pierwszej pomocy.

Kilka razy już z niego korzystałam i taka sytuacja wydarzyła się również wczoraj. Podejrzewaliśmy u P uraz ręki, a nawet złamanie palca. Przeważnie gdy coś się dzieje (np. dziwna wysypka,) wertujemy najpierw internet i jesteśmy zasypani toną informacji – ciężko jest nam stwierdzić która jest prawdziwa. W przypadku pierwszej pomocy ważny jest czas więc fajnie mieć sprawdzone źródło, które macie pod ręką i wiecie, że jest rzetelne. Nie tracicie czasu na dodatkowe poszukiwania.

Oczywiście nie zabieram tej książki ze sobą wszędzie i nie zawsze mam ją pod ręką. Tak samo było wczoraj na placu zabaw kiedy P spadła ze schodów na zjeżdżalni. Nie był to pierwszy raz kiedy skądś spadła, ale tym razem wyglądało to na coś poważniejszego. Wraz z mężem braliśmy udział w szkoleniu z pierwszej pomocy dla dzieci i niemowląt i wiedzieliśmy jak zareagować. Pojechaliśmy do szpitala, ale na szczęście był to fałszywy alarm i ręka była w porządku. Pomimo, że wzięliśmy udział w szkoleniu nie jesteśmy w stanie wszystko zapamiętać więc warto mieć pod ręką własnie taką przypominajkę jak „Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. 30 nagłych wypadków od A do Z”

Z tego miejsca zachęcam zarówno do kupna tego poradnika, jak i do udziału w szkoleniach z pierwszej pomocy. Nigdy nie wiecie, kiedy ta wiedza może się Wam przydać , a co najważniejsze możecie uratować innego człowieka – a nawet Wasze dziecko! 

Pierwsza pomoc dla dzieci


Opis z okładki:

Twoje dziecko straciło przytomność? Co zrobić, jeśli ma udar lub duszności? Widzisz dziecko lub niemowlę, które się zadławiło? Chciałbyś pomóc, ale nie wiesz jak?
Poradnik „Pierwsza Pomoc dla dzieci i niemowląt” zawiera opis 30 najczęstszych nagłych wypadków, na które narażone są niemowlęta i dzieci. Autorem jest wieloletni ratownik – Mikołaj Łaski.
Niniejszy poradnik to:
– Szybka reakcja: przejrzysty spis treści i numeracja pozwalają szybko odnaleźć potrzebną kartę, nawet w stresującej sytuacji
– Prosta instrukcja: jasne, schematyczne instrukcje, krok po kroku opisują postępowanie w każdym z 30 wyszczególnionych przypadków
– Trwałość: trwała i praktyczna forma pozwala na zabranie poradnika w każdą podróż, karty są odporne na wodę i brud
– Apteczka: spis wyposażenia apteczki dla dziecka pomoże Ci skompletować wszystkie niezbędne materiały do udzielenia pomocy maluszkowi

Dodaj komentarz