Paulina KJ

TroskliwaMam na imię Paulina – żona, mama i emigrantka to właśnie ja. Od kilku lat mieszkam na Islandii, która pokazała mi świat i życie z zupełnie innej perspektywy. Zmieniły się moje priorytety, odkryłam nowe pasje i zainteresowania.

Jestem doulą oraz instruktorką szkoły rodzenia. Na co dzień pracuję w restauracji nad malowniczym wodospadem, a w wolnych chwilach „douluję” i przygotowuję kobiety do porodu. Prowadzę stronę Dobry Poród . Jestem entuzjastką rodzicielstwa bliskości, fanką porodów domowych oraz mamą długo karmiąca piersią.

Co robię w „wolnym czasie”? Głównie czytam książki i chodzę na saunę i basen. Nie pogardzę też dobrym serialem i szansą na zwiedzenie czegoś nowego. Uwielbiam podróżować i odkrywać nowe miejsca. W trakcie studiów (Turystyka i Rekreacja) pracowałam jako pilot wycieczek i animator dla dzieci więc jest to moja druga natura. Wolne chwile przeznaczam na rozmowy przez skype’a z mamą, babcią i siostrą bo jestem bardzo rodzinną osobą. Planuję, robię tabelki i notuję wszystko w kalendarzu.

Jestem raczej poukładana i zorganizowana, ale lubię myśleć że mam też jakąś szaloną stronę. Tym szaleństwem w moim mniemaniu jest bycie fanką Harrego Pottera (pogodziłam się z tym, że jestem mugolem – ale moje dziecko nadal ma szansę dostać list z Hogwartu!) fascynacja życiem na wsi i świadoma rezygnacja z posiadania telewizora. Zakochałam się w islandzkim slowlifie, coraz bardziej fascynuje mnie mindfulness i minimalizm. Priorytetem jest dla mnie komfort i wygoda. Nie założę czegoś co będzie mnie uwierać, obciskać czy krępować moje ruchy. Na codzień zobaczycie mnie bez makijażu w luźnych spodniach, sportowej bluzie i adidasach.  Własne wesele w płaskich sandałkach, a potem w trampkach to właśnie mój styl ♥