Paulina KJ

 

Żona, mama i emigrantka to właśnie ja. Od kilku lat mieszkam na Islandii, która pokazała mi świat i życie z zupełnie innej perspektywy. Zmieniły się moje priorytety, odkryłam nowe pasje i zainteresowania.

W Polsce wiodłam dość intensywne życie i cierpiałam na wieczny brak czasu. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Turystyka i Rekreacja. Pracowałam jako animator dla dzieci, a także pilot wycieczek. Następnie los wystawił mnie na ciężką próbę, którą była praca na stanowiskach managerskich w branży gastronomicznej (wesela, catering). Moja wiara w polski rynek pracy została zniszczona i dość spontanicznie wyemigrowałam na Islandię. Dostałam pracę w szklarni u cudownych ludzi i dziś wiem, że wyjazd był jedną z moich najlepszych decyzji w życiu. Pomimo, że Islandia jest moim drugim domem, tęsknię za Polską.

Aktualnie jestem pełnoetatową mamą. Macierzyństwo odmieniło moje życie jeszcze bardziej niż Islandia. Dzięki niemu odkryłam powołanie, którym jest edukacja oraz wspieranie rodziców (przede wszystkim mam). Chcę promować karmienie piersią oraz rodzicielstwo bliskości.  Pragnę pokazać, że macierzyństwo nie zawsze musi być trudne i okupione wiecznymi wyzwaniami. Jeśli się postaramy bardzo łatwo możemy je zmienić w satysfakcjonujące i piękne. Mój następny cel to studia podyplomowe: Edukacja w opiece okołoporodwej. Jestem także doulą.

Wolne chwile przeznaczam na czytanie książek i ciągłe rozmowy przez skype’a z mamą, babcią i siostrą. Uwielbiam planować, robić tabelki i notować wszystko w kalendarzu. Kocham podróżować. Czuje się w obowiązku sprostować, że w moim wypadku podróżowanie to szczegółowo zaplanowana wycieczka: z mapą, listą atrakcji i godzinami otwarcia muzeów itp.  Odkąd jestem mamą uczę się elastycznego planowania i większej spontaniczności. Jestem fanką pomidorów, arbuzów, czereśni oraz Harrego Pottera ♥